Mistrzostwa Szkół w grze Superfarmer

29 kwietnia 2015 roku w Sztumie odbyły się po raz drugi Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół w grze Superfarmer. W finale wzięło udział 90 najlepszych uczniów z 30 szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego. Organizatorami mistrzostw był Klub Gier Planszowych Pionkolandia oraz wydawnictwo Granna.

Spotkanie finałowe odbyło się w kino-teatrze w Sztumskim Centrum Kultury. Poprowadzili je Marlena Nowosielska i Sławomir Wiechowski – założyciele klubu Pionkolandia. Oprócz uczniów i nauczycieli na finał przybyli goście: burmistrz Miasta i Gminy Sztum – pan Leszek Tabor oraz pani Bożena Michalska dyrektor ds. promocji w wydawnictwie Granna – głównego sponsora mistrzostw.

Po krótkim przywitaniu gości nastąpiło wręczenie nagród mistrzom poszczególnych szkół za wygranie eliminacji szkolnych. Mistrzowie otrzymali grę „Słońce i księżyc”, zaś pozostali uczestnicy grę „Omnibus”. wydawnictwa Granna. Dodatkową nagrodą dla uczestników były piosenka „Stary Donald farmę miał”, która nawiązywała swoim klimatem do mistrzostw w Superfarmera.

Po oficjalnych uroczystościach, uczestnicy mistrzostw udali się do sali na rozgrywki eliminacyjne, zaś nauczyciele skorzystali z warsztatów przygotowanych przez wydawnictwo Granna na temat wykorzystania gier planszowych na zajęciach szkolnych.

Po 2 godzinach zmagań eliminacyjnych i rozegraniu 4 partii wyłoniono 16 najlepszych, którzy zmierzyli się w półfinałach o wejście do ścisłego finału. W finale spotkały się cztery osoby: Sandra Czechowska – Gimnazjum Nr 1 w Sztumie, Michał Szmaków i Nikola Powierża – Szkoła Podstawowa w Czerninie, Maja Martynika – Szkoła Podstawowa Nr 9  w Malborku. Najlepszym Superfarmerem okazała się multimedalistka wszelkich turniejów gier w Polsce – Sandra Czechowska.

Dodatkową atrakcją było wręczenie nagrody specjalnej za najładniejszy i najbardziej oryginalny strój Superfarmera, który zdobyła Marysia Błaszkiewicz za strój zajączka.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za przybycie na mistrzostwa, a wydawnictwu Granna za ufundowanie nagród i przekazanie egzemplarzy gier do przeprowadzania eliminacji szkolnych.

Specjalne podziękowanie kieruję moim wspaniałym wolontariuszom z Klubu Pionkolandii. Jesteście niezastąpieni.

Warto dodać że 9 czerwca 2015 roku w Muzeum Powstania Warszawskiego odbędą się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół.